DTS120150U/AC1-P7/RP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DTS120150U/AC1-P7/RP
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 1.3mm I.D. x 3.5mm O.D. x 8.5mm
Input Type :
Cord
Lead Free :
Contains Lead
Form :
Desktop (Class I)
Mount :
Desktop
Applications :
ITE (Commercial)
Size / Dimension :
3.94Lx1.97W x 1.38 H 100.0mmx50.0mmx35.0mm
Connector Type :
PLUG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Output Current :
1.5A
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Input :
100V~240VAC
Height :
36mm
Voltage - Output :
12V
Polarity :
Positive
Polarization :
Positive Center
Max Power Dissipation :
18W
Input Connector :
IEC 320-C14
Output Current :
1.5A
Cord Length :
72 1.83m
Output Power :
18W