DT60PW240P016
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DT60PW240P016
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Product Status :
Obsolete
VITRAMON
Packaging :
7in reel / plastic tape
Package :
Bulk
RoHS :
Y
Mounting Type :
Ni barrier with tin lead plated finish termination
Voltage :
16VDC
Tolerance :
±10%
Series :
Capacitance :
10nF
Datasheets
DT60PW240P016
Introducing TDK-Lambda, Inc. DT60PW240P016 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Ni barrier with tin lead plated finish termination, Voltage:16VDC, DT60PW240P016 pinout, DT60PW240P016 datasheet PDF, DT60PW240P016 amp .Beyond TDK-Lambda, Inc. DT60PW240P016 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.