DSC6331JI2AA-024.5760
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DSC6331JI2AA-024.5760
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
3mA Typ
Microchip Technology Inc
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Package :
Tube
Fall Time-Max :
2ns
Packaging :
Tube
Series :
DSC63XX
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Spread Spectrum Bandwidth :
±0.25% Center Spread
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Supply :
1.8V~3.3V
Mounting Feature :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Operating Frequency :
24.576MHz
Oscillator Type :
LVCMOS
Current - Supply (Disable) (Max) :
80μA Typ
yes
Frequency :
24.576MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
MEMS
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Rise Time-Max :
2ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
Product Status :
Obsolete
Output :
LVCMOS
Additional Feature :
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.89mm
Output Load :
10 pF
Absolute Pull Range (APR) :
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Stability :
±25ppm