DSC6331HL1AB-072.5000T
Mfr.Part #
DSC6331HL1AB-072.5000T
Package / Case
4-VFLGA
Description
MEMS OSC SMD
Spread Spectrum Bandwidth :
±0.25% Center Spread
Frequency :
72.5MHz
Product Status :
Active
Base Product Number :
DSC6331
Frequency Stability :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Absolute Pull Range (APR) :
Package / Case :
4-VFLGA
Series :
DSC63XX
Function :
Standby (Power Down)
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
Current - Supply (Max) :
3mA Typ