DSC6331HI2AA-002.4576
Mfr.Part #
DSC6331HI2AA-002.4576
Package / Case
4-VFLGA
Description
SPREAD SPECTRUM MEMS OSCILLATOR
Stock
43
In Stock :
43
Product Status :
Obsolete
JESD-609 Code :
e3
Microchip Technology Inc
Mounting Type :
Surface Mount
Output Load :
10 pF
Frequency Stability :
±25ppm
Spread Spectrum Bandwidth :
±0.25% Center Spread
Package / Case :
4-VFLGA
Base Resonator :
MEMS
Operating Frequency :
2.4576MHz
Type :
XO (Standard)
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Supply Voltage (Min) :
1.71(V)
Output :
LVCMOS
Factory Lead Time :
12 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Programmable :
No
Additional Feature :
Tube
Ratings :
Current - Supply (Disable) (Max) :
Operating Supply Voltage (Max) :
3.63(V)
Oscillator Type :
LVCMOS
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
3mA Typ
Absolute Pull Range (APR) :
Series :
DSC63XX
Package :
Bag
Frequency :
2.4576MHz
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Voltage - Supply :
1.8V~3.3V
Rise Time-Max :
2ns
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Function :
Physical Dimension :
1.6mm x 1.2mm x 0.89mm