DSC6301JI1FB-008.4000T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DSC6301JI1FB-008.4000T
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
4-VLGA
Datasheet
Download
Description
SPREAD SPECTRUM MEMS OSC., +-2.5
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
4-VLGA
Spread Spectrum Bandwidth :
±2.50%, Center Spread
Absolute Pull Range (APR) :
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
8.4 MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
Ratings :
AEC-Q100
Series :
DSC63XXB
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
3mA (Typ)
Base Resonator :
MEMS
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Output :
LVCMOS
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)