DSC6183ME2A-032K768T
Mfr.Part #
DSC6183ME2A-032K768T
Package / Case
4-VFLGA
Description
MEMS OSCILLATOR ULTRA LOW POWER
Absolute Pull Range (APR) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Physical Dimension :
2mm x 1.6mm x 0.89mm
XO (Standard)
Series :
DSC61XX
Current - Supply (Max) :
3mA Typ
Operating Temperature :
-20°C~70°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Supply :
1.8V~3.3V
Frequency :
32.768kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q100
Additional Feature :
STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Frequency :
0.032768MHz
Package / Case :
4-VFLGA
Output :
CMOS
Rise Time-Max :
2.2ns
Number of Terminations :
4
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Symmetry-Max :
55/45%