DSC612PI2A-012QT
Mfr.Part #
DSC612PI2A-012QT
Package / Case
6-VFLGA
Description
2-OUTPUT MEMS CLOCK GEN 24M 25M
Product Category :
Pin Configurable/Selectable Oscillators
Technology :
CMOS
Output Clock Frequency-Max :
100 MHz
Frequency - Output 1 :
24MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency - Output 2 :
25MHz
Product Status :
Active
Width :
1.2mm
Base Product Number :
DSC612
Supply Voltage :
1.8V
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
JESD-30 Code :
R-PBGA-N6
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
DSC612
Terminal Position :
BOTTOM
Base Resonator :
MEMS
Factory Lead Time :
12 Weeks
Length :
1.6mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
MEMS (Silicon)
Seated Height-Max :
0.89 mm
Terminal Form :
NO LEAD
Number of Terminals :
6
Current - Supply (Max) :
6mA
Temperature Grade :
Industrial
Height :
0.035 0.89mm
Screening Level :
TS 16949
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Package / Case :
6-VFLGA
Surface Mount :
yes
Output :
LVCMOS
Function :
Microchip Technology Inc
Frequency Stability :
±25ppm
Terminal Pitch :
0.6mm