DSC6112JE1B-062K500
Mfr.Part #
DSC6112JE1B-062K500
Package / Case
1825 (4564 metric)
Description
MEMS OSC., ULTRA LOW POWER, LVCM
Current - Supply (Max) :
3mA (Typ)
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Package :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
2200 pF
Thickness (Max) :
0.086 (2.18mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Series :
VJ OMD
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Stability :
±50ppm
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Size / Dimension :
0.183 L x 0.252 W (4.65mm x 6.40mm)
Lead Style :
Frequency :
62.5 kHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
1.5μA (Typ)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Base Product Number :
VJ1825
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Function :
Standby (Power Down)
Features :
Soft Termination, High Voltage
Output :
CMOS
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C