DSC6111JI2B-032K768T
Mfr.Part #
DSC6111JI2B-032K768T
Package / Case
4-VLGA
Description
MEMS OSC LVCMOS 25PPM 2.5X2.0MM
Oscillators
Mounting Feature :
Surface Mount
Frequency :
32.768kHz
Spread Spectrum Bandwidth :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Absolute Pull Range (APR) :
Base Product Number :
DSC6111
Series :
DSC61XXB
Mounting Type :
Surface Mount
Microchip Technology Inc
Voltage - Supply :
1.8V~3.3V
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Base Resonator :
MEMS
Fall Time-Max :
2ns
XO (Standard)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Ratings :
AEC-Q100
Symmetry-Max :
55/45%
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Output Load :
10 pF
Reach Compliance Code :
Compliant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Product Status :
Active
yes
Additional Feature :
STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Function :
Standby (Power Down)
Package / Case :
4-VLGA
Current - Supply (Max) :
3mA Typ