DSC6111JI2B-024.0000
Mfr.Part #
DSC6111JI2B-024.0000
Package / Case
4-VLGA
Description
MEMS OSC ULTTA LOW POWET LVCMOS
Oscillators
Output Load :
10 pF
Rise Time-Max :
2ns
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Package / Case :
4-VLGA
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.89mm
Packaging :
Tube
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Absolute Pull Range (APR) :
Additional Feature :
STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TUBE
Package :
Tube
Ratings :
AEC-Q100
Microchip Technology Inc
Output :
CMOS
Base Product Number :
DSC6111
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
1.8V~3.3V
Function :
Standby (Power Down)
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Fall Time-Max :
2ns
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Current - Supply (Max) :
3mA Typ
JESD-609 Code :
e3
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
Oscillator Type :
CMOS
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Mounting Feature :
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Frequency :
24MHz
Frequency :
24MHz