DSC6111HI2B-033.3300T
Mfr.Part #
DSC6111HI2B-033.3300T
Package / Case
4-VFLGA
Description
MEMS OSC., ULTRA LOW POWER, LVCM
Product Status :
Active
Frequency Stability :
±25ppm
Output :
CMOS
Frequency :
33.33 MHz
Spread Spectrum Bandwidth :
Series :
DSC61XXB
Size / Dimension :
0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Disable) (Max) :
1.5μA (Typ)
Current - Supply (Max) :
3mA (Typ)
Ratings :
AEC-Q100
Function :
Standby (Power Down)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C