DSC6083CI2A-307K000T
Mfr.Part #
DSC6083CI2A-307K000T
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 307.0000KHZ CMOS SMD
CMOS
Oscillator Type :
CMOS
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Product Status :
Obsolete
Absolute Pull Range (APR) :
Microchip Technology Inc
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Frequency :
0.307MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Mounting Feature :
Rise Time-Max :
3.5ns
Voltage - Supply :
1.8V~3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±25ppm
Factory Lead Time :
4 Weeks
Frequency :
307kHz
Output Load :
5 pF
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Fall Time-Max :
3.5ns
Function :
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 0.85mm
Series :
DSC60XX
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Spread Spectrum Bandwidth :
Additional Feature :
AEC-Q100; TR
Reach Compliance Code :
Compliant
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ