DSC6013JI2B-720K000
Mfr.Part #
DSC6013JI2B-720K000
Package / Case
4-VLGA
Description
MEMS OSC LVCMOS 25PPM 2.5X2.0MM
Oscillators
Packaging :
Tube
Frequency :
720kHz
Ratings :
AEC-Q100
Oscillator Type :
CMOS
Base Product Number :
DSC6013
Package :
Tube
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Rise Time-Max :
3.5ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output Load :
5 pF
Frequency Stability :
Microchip Technology Inc
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
4-VLGA
Mounting Feature :
Surface Mount
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Absolute Pull Range (APR) :
±25ppm
Surface Mount :
yes
Fall Time-Max :
3.5ns
Additional Feature :
STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TUBE
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.89mm
Mounting Type :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ