DSC6013JI1B-033.3300T
Mfr.Part #
DSC6013JI1B-033.3300T
Package / Case
4-VLGA
Description
MEMS OSCILLATOR, ULTRA LOW POWER
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Spread Spectrum Bandwidth :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
33.33 MHz
Function :
Standby (Power Down)
Series :
DSC60XXB
Current - Supply (Max) :
1.3mA (Typ)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Package / Case :
4-VLGA
Current - Supply (Disable) (Max) :
1.5μA (Typ)
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)