DSC6011JI2B-720K000
Mfr.Part #
DSC6011JI2B-720K000
Package / Case
4-VLGA
Description
MEMS OSC LVCMOS 25PPM 2.5X2.0MM
Oscillators
Packaging :
Tube
Frequency :
720kHz
Spread Spectrum Bandwidth :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Product Number :
DSC6011
Package / Case :
4-VLGA
Ratings :
AEC-Q100
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Frequency :
0.72MHz
Rise Time-Max :
2ns
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Type :
XO (Standard)
Series :
DSC60XXB
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Microchip Technology Inc
Fall Time-Max :
2ns
Mounting Type :
Surface Mount
Oscillator Type :
CMOS
Absolute Pull Range (APR) :
±25ppm
yes
Package :
Tube
Output :
CMOS
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Voltage - Supply :
1.8V~3.3V
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.89mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Frequency Stability :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output Load :
10 pF