DSC6011JE1B-026.0000T
Mfr.Part #
DSC6011JE1B-026.0000T
Package / Case
4-VLGA
Description
MEMS OSCILLATOR, ULTRA LOW POWER
Current - Supply (Max) :
1.3mA (Typ)
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Function :
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Series :
DSC60XXB
Frequency :
26 MHz
Spread Spectrum Bandwidth :
Package / Case :
4-VLGA
Current - Supply (Disable) (Max) :
1.5μA (Typ)
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)