DSC6011JA2B-075K000T
Mfr.Part #
DSC6011JA2B-075K000T
Package / Case
4-VLGA
Description
MEMS OSC., ULTRA LOW POWER, LVCM
Current - Supply (Max) :
1.3mA (Typ)
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Series :
DSC60XXB
Frequency :
75 kHz
Function :
Standby (Power Down)
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)