DSC6011HI2B-720K000
Mfr.Part #
DSC6011HI2B-720K000
Package / Case
4-VFLGA
Description
MEMS OSC LVCMOS 25PPM 1.6X1.2MM
Series :
DSC60XXB
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency :
720kHz
Spread Spectrum Bandwidth :
Base Product Number :
DSC6011
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package :
Bag
Surface Mount :
yes
Rise Time-Max :
2ns
Packaging :
Bag
Mounting Type :
MEMS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output Load :
10 pF
Oscillator Type :
CMOS
Function :
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Absolute Pull Range (APR) :
±25ppm
Product Status :
Active
Operating Frequency :
0.72MHz
Mounting Feature :
Package / Case :
4-VFLGA
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Voltage - Supply :
1.8V~3.3V
Reach Compliance Code :
Compliant
Type :
XO (Standard)
Physical Dimension :
1.6mm x 1.2mm x 0.89mm
Fall Time-Max :
2ns
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm