DSC6003HL3B-014.0000T
Mfr.Part #
DSC6003HL3B-014.0000T
Package / Case
4-VFLGA
Description
MEMS OSC 1612 20PPM
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Temperature (Max) :
105°C
Output :
CMOS
Series :
DSC60XX
Base Product Number :
DSC6003
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Frequency :
14MHz
Operating Frequency :
14MHz
Operating Temperature :
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Spread Spectrum Bandwidth :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Reach Compliance Code :
Compliant
Microchip Technology Inc
Product Status :
Active
Base Resonator :
MEMS
Physical Dimension :
1.6mm x 1.2mm x 0.89mm
Function :
Enable/Disable
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Disable) (Max) :
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Fall Time-Max :
3.5ns
Package / Case :
4-VFLGA
Voltage - Supply :
1.8V~3.3V