DSC6003HL3B-014.0000
Mfr.Part #
DSC6003HL3B-014.0000
Package / Case
4-VFLGA
Description
MEMS OSC 1612 20PPM
Stock
695
In Stock :
695
Oscillators
Fall Time-Max :
3.5ns
Subcategory :
Oscillators
Surface Mount :
yes
Type :
XO (Standard)
Packaging :
Bag
Function :
Enable/Disable
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Operating Temperature (Max) :
105°C
Microchip
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
4-VFLGA
Product Type :
MEMS Oscillators
RoHS :
Details
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
Base Product Number :
DSC6003
Operating Frequency :
14MHz
CMOS
Brand :
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Rise Time-Max :
3.5ns
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Product Status :
Active
Physical Dimension :
1.6mm x 1.2mm x 0.89mm
Voltage - Supply :
1.8V~3.3V
Absolute Pull Range (APR) :
Package :
Bag
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Frequency :
14MHz