DSC6003HA3B-032K768T
- Mfr.Part #
- DSC6003HA3B-032K768T
- Description
- MEMS CMOS OSC SMD
- Oscillators
- Base Product Number :
- DSC6003
- Voltage - Supply :
- 1.71V~3.63V
- Current - Supply (Max) :
- 1.3mA Typ
- Reach Compliance Code :
- Compliant
- Operating Temperature :
- -40°C~125°C
- Size / Dimension :
- 0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
- Package :
- Tape and Reel (TR)
- Current - Supply (Disable) (Max) :
- Height Seated (Max) :
- 0.035 0.89mm
- Frequency Stability :
- ±20ppm
- Packaging :
- Tape and Reel (TR)
- Absolute Pull Range (APR) :
- RoHS Status :
- RoHS Compliant
- Function :
- Enable/Disable
- Height - Seated (Max) :
- 0.035 (0.89mm)
- Series :
- DSC60XXB
- Frequency :
- 32.768kHz