DSC6001MI2B-032K768T
Mfr.Part #
DSC6001MI2B-032K768T
Package / Case
4-VFLGA
Description
OSC MEMS LOW PWR SMD
Frequency Stability :
±25ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Series :
DSC60XXB
Base Product Number :
DSC6001
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
XO (Standard)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q100
Spread Spectrum Bandwidth :
Package :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Frequency :
32.768kHz