DSC6001MI2B-016.6660
Mfr.Part #
DSC6001MI2B-016.6660
Package / Case
4-VFLGA
Description
MEMS OSC., ULTRA LOW POWER, LVCM
XO (Standard)
Current - Supply (Disable) (Max) :
Size / Dimension :
0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
1.3mA (Typ)
Package :
Bag
Series :
DSC60XXB
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Function :
Enable/Disable
Package / Case :
4-VFLGA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Frequency :
16.666 MHz
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
1.8V ~ 3.3V