DSC6001JI3B-259K200
Mfr.Part #
DSC6001JI3B-259K200
Package / Case
4-VLGA
Description
OSC MEMS LOW PWR LVCMOS
Oscillators
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q100
Package :
Bag
Base Product Number :
MS27468T23A
Frequency :
259.2 kHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Package / Case :
4-VLGA
Voltage - Supply :
1.71V ~ 3.63V
Series :
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
1.3mA (Typ)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)