DSC6001JI2B-025.0000
Mfr.Part #
DSC6001JI2B-025.0000
Package / Case
4-VLGA
Description
MEMS OSC ULTTA LOW POWET LVCMOS
Active
Packaging :
Tube
Absolute Pull Range (APR) :
±25ppm
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Base Product Number :
DSC6001
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Frequency Stability :
Series :
DSC60XXB
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; TUBE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
XO (Standard)
Microchip Technology Inc
Frequency :
25MHz
Surface Mount :
yes
Output :
CMOS
Operating Frequency :
25MHz
Symmetry-Max :
55/45%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Fall Time-Max :
2ns
Voltage - Supply :
1.8V~3.3V
Reach Compliance Code :
Compliant
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Oscillator Type :
CMOS
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.89mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Package / Case :
4-VLGA
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Package :
Tube
Rise Time-Max :
2ns
Output Load :
10 pF