DSC6001JI2B-001.8432T
Mfr.Part #
DSC6001JI2B-001.8432T
Package / Case
4-VLGA
Description
MEMS OSC ULP LVCMOS -40C-85C 25P
Oscillators
Product Status :
Active
Fall Time-Max :
2ns
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Product Number :
DSC6001
Surface Mount :
yes
Package / Case :
4-VLGA
Symmetry-Max :
55/45%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Rise Time-Max :
2ns
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±25ppm
Spread Spectrum Bandwidth :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q100
Operating Frequency :
1.8432MHz
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.89mm
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Disable) (Max) :
Frequency :
1.8432MHz
Base Resonator :
MEMS
Operating Temperature :
-40°C~85°C