DSC6001JI2A-026.0000
Mfr.Part #
DSC6001JI2A-026.0000
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 26.0000MHZ CMOS SMD
Oscillators
Series :
DSC60XX
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Surface Mount :
yes
Symmetry-Max :
55/45%
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Product Status :
Obsolete
Current - Supply (Disable) (Max) :
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Frequency Stability :
±25ppm
Packaging :
Tube
Frequency :
26MHz
Absolute Pull Range (APR) :
Rise Time-Max :
2ns
Type :
XO (Standard)
Additional Feature :
AEC-Q100; ENABLE/DISABLE FUNCTION; BAG
Package :
Tube
Base Resonator :
MEMS
Operating Frequency :
26MHz
Mounting Feature :
CMOS
Factory Lead Time :
12 Weeks
Output Load :
10 pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Microchip Technology Inc
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.89mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Oscillator Type :
CMOS
Fall Time-Max :
2ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
1.8V~3.3V