DSC6001JI2A-022.5792
Mfr.Part #
DSC6001JI2A-022.5792
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 22.5792MHZ CMOS SMD
Stock
789
In Stock :
789
Oscillators
Product Height (mm) :
0.82(mm)
Operating Temp Range :
-40C to 85C
Brand :
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS :
Details
Product Status :
Obsolete
Voltage - Supply :
1.8V~3.3V
Operating Supply Voltage (Min) :
1.71(V)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Subcategory :
Oscillators
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Product Depth (mm) :
2(mm)
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Rise Time-Max :
2ns
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
DSC60XX
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Frequency :
22.5792MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Product Type :
MEMS Oscillators
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
80µA (Typ)
Screening Level :
Industrial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Fall Time-Max :
2ns
Standard Frequency :
Product Length (mm) :
2.5(mm)
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.89mm
Absolute Pull Range (APR) :
Function :
Standby (Power Down)
Mounting Style :
Surface Mount
Pin Count :
4
Output Load :
10 pF
Operating Supply Voltage (Max) :
3.63(V)
Output :
CMOS
Packaging :
Tube
Operating Frequency :
22.5792MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C