DSC6001JA3B-580K000
Mfr.Part #
DSC6001JA3B-580K000
Package / Case
4-VLGA
Description
MEMS OSC ULP LVCMOS -40C-125C 20
Package / Case :
4-VLGA
Symmetry-Max :
55/45%
Rise Time-Max :
2ns
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Voltage - Supply :
1.71V~3.63V
Ratings :
AEC-Q100
Base Product Number :
DSC6001
JESD-609 Code :
e3
Absolute Pull Range (APR) :
Surface Mount :
yes
Reach Compliance Code :
Compliant
Frequency :
580kHz
Fall Time-Max :
2ns
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Function :
Enable/Disable
Active
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Base Resonator :
MEMS
Operating Frequency :
0.58MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Frequency Stability :
±20ppm