DSC6001HE1A-080.0000T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DSC6001HE1A-080.0000T
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 80.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Frequency :
80MHz
Microchip Technology Inc
Surface Mount :
yes
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Max) :
1.3mA Typ
Oscillator Type :
CMOS
Operating Frequency :
80MHz
Mounting Feature :
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Physical Dimension :
1.6mm x 1.2mm x 0.89mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Frequency Stability :
±50ppm
Additional Feature :
AEC-Q100; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Current - Supply (Disable) (Max) :
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Product Status :
Obsolete
Fall Time-Max :
2ns
Voltage - Supply :
1.8V~3.3V
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Ratings :
AEC-Q100
Output Load :
10 pF
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.89mm)