DSC1522AA3A-25M00000T
Mfr.Part #
DSC1522AA3A-25M00000T
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
4-VDFN Exposed Pad
Description
MEMS OSC, LOW JITTER, 25MHZ, 2.5
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
4-VDFN Exposed Pad
Package :
Tape and Reel (TR)
Spread Spectrum Bandwidth :
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.3V
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Frequency :
25 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output :
LVCMOS
Base Resonator :
MEMS
Current - Supply (Max) :
7.5mA