DSC1505AI3A-26M00000T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DSC1505AI3A-26M00000T
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
4-VDFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC, LOW JITTER, 26MHZ, 1.8
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-VDFN Exposed Pad
Frequency :
26 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Output :
LVCMOS
Ratings :
Current - Supply (Disable) (Max) :
1μA (Typ)
Type :
XO (Standard)
Series :
DSC150X
Voltage - Supply :
1.8V
Mounting Type :
Surface Mount
Base Resonator :
MEMS
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Product Status :
Active
Function :
Standby (Power Down)
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
7.5mA