DSC1502AI3A-48M00000
Mfr.Part #
DSC1502AI3A-48M00000
Package / Case
4-VDFN Exposed Pad
Description
MEMS OSC, LOW JITTER, 48MHZ, 2.5
Package :
Tube
Series :
DSC150X
Output :
LVCMOS
Frequency :
48 MHz
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability :
±20ppm
Current - Supply (Max) :
7.5mA
Size / Dimension :
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
1.8µA (Typ)
MEMS
Ratings :
Package / Case :
4-VDFN Exposed Pad
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C