DSC1203CE2-167M7722T
Mfr.Part #
DSC1203CE2-167M7722T
Description
MEMS OSC, LOW JITTER, 167.7722MH
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.3V
Function :
Standby (Power Down)
Series :
DSC1203
Output :
LVDS
Frequency :
167.7722 MHz
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
5μA
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current - Supply (Max) :
32mA (Typ)