DSC1202CL3-130M0000
Mfr.Part #
DSC1202CL3-130M0000
Package / Case
6-VDFN
Description
MEMS OSC, LOW JITTER, 130MHZ, LV
Oscillators
Features :
Coupling Nut
Shell Material :
Aluminum Alloy
Includes :
Housing Color :
Silver
Shell Finish :
Electroless Nickel
Shielding :
Shielded
Package / Case :
6-VDFN
Contact Size :
22D
Frequency :
130 MHz
Product Status :
Active
Material Flammability Rating :
Shell Size - Insert :
Contact Shape :
Circular
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Disable) (Max) :
5μA
Fastening Type :
Threaded
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Type :
For Female Sockets
Number of Positions :
79
Shell Size, MIL :
Connector Type :
Plug Housing
Voltage - Supply :
2.25V ~ 3.63V
Note :
Contacts Not Included
Insert Material :
Plastic
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Max) :
50mA (Typ)
Output :
LVPECL
Series :
KJB
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Orientation :
A
Frequency Stability :
±20ppm