DSC1201CL1-75M00000T
Mfr.Part #
DSC1201CL1-75M00000T
Description
MEMS OSC, LOW JITTER, 75MHZ, LVC
Series :
DSC12X1
Voltage - Supply :
2.5V ~ 3.3V
Ratings :
AEC-Q100
Current - Supply (Disable) (Max) :
5μA
Current - Supply (Max) :
27mA (Typ)
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Absolute Pull Range (APR) :
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
75 MHz
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Frequency Stability :
±50ppm