DSC1200DL3-PROG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DSC1200DL3-PROG
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
6-VDFN
Datasheet
Download
Description
DIFF MEMS OSC OTP SMD
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Programmable Oscillators
Height :
0.85 mm
Product Category :
Programmable Oscillators
Available Frequency Range :
2.5MHz~450MHz
Package / Case :
6-VDFN
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Output Format :
LVPECL, LVDS, HCSL
Frequency Stability :
±20ppm
Product Status :
Active
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Product Type :
Packaging :
Tube
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
DSC1200
Frequency :
2.3 MHz to 450 MHz
Spread Spectrum Bandwidth :
Package :
Tube
RoHS :
Details
Microchip
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Product :
MEMS Oscillators
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Current Rating :
32 A, 40 A, 50 A
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Termination Style :
SMD/SMT
Output :
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Max) :
Base Resonator :
MEMS
Length :
3.2 mm
Brand :
Ratings :
Programmable Type :
Blank (User Must Program)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Base Product Number :
DSC1200
Function :
Standby (Power Down)
Voltage - Supply :
2.25V~3.63V
Subcategory :
Oscillators
Width :
2.5 mm
Datasheets
DSC1200DL3-PROG
Microchip Technology DSC1200DL3-PROG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    MEMS OSC PROG BLANK 10MHZ-460MHZ
    MEMS OSC PROG BLANK 10MHZ-170MHZ
    XTAL OSC PROG BLANK 10MHZ-460MHZ