DSC1124BL2-100.0000T
Mfr.Part #
DSC1124BL2-100.0000T
Package / Case
6-VDFN
Description
MEMS OSCILLATOR, LOW JITTER, 100
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Series :
DSC1124
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Output :
HCSL
Package / Case :
6-VDFN
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Current - Supply (Max) :
42mA
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
100 MHz