DSC1123BI2-225.0000
Mfr.Part #
DSC1123BI2-225.0000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 225.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Height :
889μm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Product Type :
MEMS Oscillators
Package :
Tape and Reel (TR)
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Supply :
2.25V~3.63V
Min Operating Temperature :
-40°C
Absolute Pull Range (APR) :
Max Supply Voltage :
3.6V
Current - Supply (Max) :
32mA
Spread Spectrum Bandwidth :
Frequency :
225MHz
Subcategory :
Oscillators
Microchip
Mounting Style :
SMD/SMT
Brand :
Base Product Number :
DSC1123
Termination :
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Enable/Disable
RoHS :
Compliant
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Max Operating Temperature :
85°C
Width :
3.2004mm
Base Resonator :
MEMS
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Output :
LVDS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q100
Load Capacitance :
2pF
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Max Supply Current :
32mA
Mounting Type :
Surface Mount
Min Supply Voltage :
2.25V
Length :
5.0038mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C