DSC1123AI2-148.3520
Mfr.Part #
DSC1123AI2-148.3520
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Description
MEMS OSC XO 148.3520MHZ LVDS SMD
Package / Case :
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Type :
XO (Standard)
Termination :
SMD/SMT
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current - Supply (Max) :
32mA
Length :
7.0104mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Min Supply Voltage :
2.25V
Series :
DSC1123
Ratings :
AEC-Q100
Package :
Tube
Packaging :
Tube
Width :
5.0038mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Supply :
2.25V~3.63V
Frequency :
148.352MHz
Mount :
Surface Mount
Base Product Number :
DSC1123
Max Supply Voltage :
3.6V
Output :
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Absolute Pull Range (APR) :
Max Supply Current :
32mA
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Frequency Stability :
±25ppm
Load Capacitance :
2pF