DSC1122CI2-148.5000
Mfr.Part #
DSC1122CI2-148.5000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVPECL
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Frequency :
148.5MHz
RoHS :
Compliant
Voltage - Supply :
2.25V~3.6V
Output :
LVPECL
Package :
Tube
Ratings :
Series :
DSC1122
Length :
3.2004mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Width :
2.4892mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tube
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
85°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Frequency Stability :
±25ppm
Spread Spectrum Bandwidth :
Base Product Number :
DSC1122
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Type :
XO (Standard)
Height :
889μm
Max Supply Current :
58mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Current - Supply (Max) :
58mA