DSC1122CI2-062.5000T
Mfr.Part #
DSC1122CI2-062.5000T
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 62.5000MHZ LVPECL
Frequency :
62.5MHz
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; DIFFERENTIAL OUTPUT; TR
Series :
DSC1122
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Output :
LVPECL
Base Product Number :
DSC1122
Reach Compliance Code :
Compliant
Current - Supply (Max) :
58mA
Surface Mount
Output Load :
50 OHM
Voltage - Supply :
2.25V~3.6V
Symmetry-Max :
52/48%
Max Supply Current :
58mA
Base Resonator :
MEMS
Microchip Technology Inc
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
yes
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Spread Spectrum Bandwidth :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Oscillator Type :
LVPECL
Mount :
Ratings :
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Package :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Enable/Disable
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 0.85mm
Operating Frequency :
62.5MHz
Frequency Stability :
±25ppm