DSC1122BI2-156.2570
Mfr.Part #
DSC1122BI2-156.2570
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 156.2570MHZ LVPECL
Package :
Tube
Operating Supply Voltage (Max) :
3.6(V)
Function :
Enable/Disable
Standard Frequency :
Current - Supply (Max) :
58mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Symmetry-Max :
52/48%
Operating Supply Voltage (Min) :
2.25(V)
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; DIFFERENTIAL OUTPUT; TUBE
Operating Frequency :
156.257MHz
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Oscillator Type :
LVPECL
Output Load :
50 OHM
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 0.85mm
Series :
DSC1122
Packaging :
Tube
Microchip Technology Inc
Package / Case :
6-SMD, No Lead
yes
Spread Spectrum Bandwidth :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Output :
LVPECL
Symmetry Max :
52(%)
Programmable :
No
Operating Temp Range :
-40C to 85C
Frequency :
156.257MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
2.25V~3.6V
Frequency Stability :
±25ppm