DSC1122AE2-100.0000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DSC1122AE2-100.0000
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Max Operating Temperature :
70°C
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Product Status :
Active
Packaging :
Tube
Base Product Number :
DSC1122
Mount :
Surface Mount
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Max) :
58mA
Voltage - Supply :
2.25V~3.6V
Min Supply Voltage :
2.25V
Termination :
SMD/SMT
Base Resonator :
MEMS
Frequency :
100MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Mounting Type :
Surface Mount
Function :
Enable/Disable
Output :
LVPECL
Ratings :
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Spread Spectrum Bandwidth :
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Height :
889μm
Width :
5.0038mm
Type :
XO (Standard)
Min Operating Temperature :
-20°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package :
Tube
Series :
DSC1122
Length :
7.0104mm
Max Supply Voltage :
3.6V
Frequency Stability :
±25ppm
Max Duty Cycle :
52 %
Max Supply Current :
58mA
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Load Capacitance :
0F