DSC1121DM2-019.2000T
Mfr.Part #
DSC1121DM2-019.2000T
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
DSC1121
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
Frequency :
19.2MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Microchip Technology Inc
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.9mm
Voltage - Supply :
2.25V~3.6V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Oscillator Type :
CMOS
Function :
Enable/Disable
Rise Time-Max :
2ns
Symmetry-Max :
55/45%
Reach Compliance Code :
Compliant
Output Load :
15 pF
Output :
CMOS
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
JESD-609 Code :
e3
Spread Spectrum Bandwidth :
Operating Frequency :
19.2MHz
Surface Mount :
yes
Fall Time-Max :
2ns
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Base Product Number :
DSC1121
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
Absolute Pull Range (APR) :
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Current - Supply (Max) :
35mA