DSC1121DM2-019.2000
Mfr.Part #
DSC1121DM2-019.2000
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 19.2000MHZ CMOS SMD
Oscillators
Series :
DSC1121
Output Load :
15 pF
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Operating Frequency :
19.2MHz
Package :
Tube
Spread Spectrum Bandwidth :
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Packaging :
Tube
Voltage - Supply :
2.25V~3.6V
Oscillator Type :
CMOS
Output :
CMOS
Rise Time-Max :
2ns
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 0.9mm
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Current - Supply (Max) :
35mA
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Mounting Feature :
Frequency Stability :
±25ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Microchip Technology Inc
Symmetry-Max :
55/45%
Fall Time-Max :
2ns
Absolute Pull Range (APR) :
Function :
Enable/Disable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Base Product Number :
DSC1121
Reach Compliance Code :
Compliant
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; TUBE
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Frequency :
19.2MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm