DSC1121CL2-027.0000
Mfr.Part #
DSC1121CL2-027.0000
Description
MEMS OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD
Oscillators
Load Capacitance :
15pF
Absolute Pull Range (APR) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
Solder
Height :
889μm
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
3 (168 Hours)
Max Duty Cycle :
55 %
Max Operating Temperature :
105°C
Width :
2.4892mm
Mount :
Surface Mount
Length :
3.2004mm
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Ratings :
AEC-Q100
Max Supply Current :
35mA
Package :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
Spread Spectrum Bandwidth :
Max Supply Voltage :
3.6V
Series :
DSC1121
Voltage - Supply :
2.25V~3.6V
Min Supply Voltage :
2.25V
Frequency :
27MHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Output :
CMOS
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Base Product Number :
DSC1121
Current - Supply (Max) :
35mA
Frequency Stability :
±25ppm