DSC1121CI2-024.5760
Mfr.Part #
DSC1121CI2-024.5760
Description
MEMS OSC XO 24.5760MHZ CMOS SMD
Oscillators
Product Type :
MEMS Oscillators
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Microchip
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Output Load :
15 pF
Rise Time-Max :
2ns
Absolute Pull Range (APR) :
Oscillator Type :
CMOS
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency Stability :
±25ppm
Load Capacitance :
15 pF
Packaging :
Tube
Subcategory :
Oscillators
Frequency :
24.576MHz
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
RoHS :
Details
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; TUBE
Reach Compliance Code :
Compliant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.2 mm
Operating Frequency :
24.576MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
JESD-609 Code :
e3
Mounting Style :
SMD/SMT
Product Category :
Standard Clock Oscillators
Series :
DSC1121
Pbfree Code :
yes
Max Supply Current :
35mA
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Base Product Number :
DSC1121
Symmetry-Max :
55/45%
Package :
Tube
Voltage - Supply :
2.25V~3.6V
Base Resonator :
MEMS
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Brand :
Height :
889μm
Function :
Enable/Disable
Output Format :
CMOS
Output :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Width :
2.5 mm
Spread Spectrum Bandwidth :
Current - Supply (Max) :
35mA
Fall Time-Max :
2ns
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA