DSC1121BI2-100.0000
Mfr.Part #
DSC1121BI2-100.0000
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Oscillators
Fall Time-Max :
2ns
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 0.85mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Microchip Technology Inc
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Absolute Pull Range (APR) :
Output Load :
15 pF
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
35mA
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Max Supply Current :
35mA
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
2.25V~3.6V
Active
JESD-609 Code :
e4
Reach Compliance Code :
Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Symmetry-Max :
55/45%
Output :
CMOS
yes
Base Product Number :
DSC1121
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Terminal Finish :
Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
Oscillator Type :
CMOS
Height :
889μm
Series :
DSC1121
Mount :
Rise Time-Max :
2ns
Operating Frequency :
100MHz
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Frequency :
100MHz